A może by tak … pojeździć na rowerze z dzikimi zwierzętami?

W Kenii, w rejonie jeziora Naivasha jest taka możliwość! Jeśli ktoś planuje się tam wybrać, bardzo polecam camping nad właśnie tym jeziorem (wieczorem można oglądać wyłaniające się z wody hipopotamy), a w ciągu dnia wycieczkę rowerową do Parku Narodowego o nazwie „Hell’s Gate NP”.

DSC08770

Rowerki najlepiej wypożyczyć przy kasie biletowej do parku, na recepcji campingów czy hoteli wypożyczenie jest droższe. Wstęp do parku kosztuje 22$ i jest to dość niska kwota w porównaniu do dziennych wejściówek do innych parków w Afryce Wschodniej (niektóre wstępy są ekstremalnie wysokie!).

Park wygląda trochę jak miniaturowa wersja kanionu w Kolorado. Zwykle sucha pogoda, roślinność i zwierzęta jak na sawannie: zebry, bawoły, guźce (pumba!), żyrafy, gazele, węże, małpy. Żadnych drapieżników (tylko dlatego pozwalają na rowerki).

Bardzo polecam odwiedzającym Kenię taką przygodę! To wspaniałe uczucie jechać ścieżką na rowerze i podziwiać z odległości kilku metrów pasące się zebry, bawoły, czy przebiegające przez drogę gazele lub pumby. Jak ktoś chce chwilę od rowerku odpocząć, można podczas wycieczki wybrać się do wąwozu i krętymi ścieżkami szukać wyjścia.

Uwaga na małpy!!! Może to śmiesznie brzmi, bo akurat w tym rejonie małpy są małe (tzw. baboon), ale potrafią narobić zamieszania. Podczas kiedy turyści odpoczywają w cieniu, małpy chcą ukraść coś z plecaka. Kiedy je odganiasz, są bardzo niezadowolone i potrafią ….. ugryźć! Niestety trafiło też na mojego kochanego towarzysza. Ugryzienia nie są groźne, dopóki nie ma krwi. Jeśli krwawisz, należy niezwłocznie udać się do lekarza z powodu możliwej wścieklizny (groźnej w tamtym rejonie).

DSC08420
Małpy ze śmiesznymi puszystymi ogonami

DSC08529

DSC08463
Roślinność sawanny
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s